Formulář - dotazy | Kontakty | Zahradní architektura |
Úvodní strana - Města okresu Mladá Boleslav - Údržba zahrad Benátky nad Jizerou údržba zeleně trávníků

Údržba zahrad Benátky nad Jizerou údržba zeleně trávníků

Údržba zahrad Benátky nad Jizerou, údržba zeleně trávníků Benátky nad Jizerou

Údržba zahrad Benátky nad Jizerou - údržba zeleně trávníků Benátky nad Jizerou

Údržba zahrad Benátky nad Jizerou údržba zeleně a trávníků Benátky nad Jizerou a okolí

 

1. Údržba travnatých ploch: Benátky nad Jizerou a okolí
Travnaté plochy v zahradách, jsou samostatně fungující  komplexní organizmus, který má tak jako my lidé spoustu potřeb a nároků na své prostředí a údržbu. Pro krásný a zdravě fungující trávník, je potřeba v průběhu jeho života  vyjít  vstříc těmto požadavkům a nárokům. Ve  zdravém trávníku se pak odráží veškerá krása kompozice na Vaší zahradě.

2.  Údržba záhonů:
Údržba záhonů v zahradách a parcích by měla být radost a potěšení.  Údržba záhonů by se neměla stát vaší noční můrou a neměla by ve vás při pouhém pohledu na záhon  vyvolávat  obavy a strach z pracnosti údržby. Pomůžeme i vám udělat z vašich záhonů místo radosti a potěšení.

3. Údržba stromů a keřů
Stromy a keře v zahradách a parcích jsou podstatou částí celé kompozice.  Dobrá volba druhů a odrůd je samotnou podstatou estetické funkce zeleně. Jejich údržba podtrhuje a dotváří jemné proměny estetických hodnot a tvoří kompozici dokonalou.

 4. Údržba cest a odpočívadel
Cesty jsou důležitou částí každé zahrady a parku. Doprovázejí  nás a spojují různé části zahrady a okolních krajinných prvků. Pouze cesty ve výborném stavu neruší pocity  a dojmy, které v nás vyvolává okolní kompozice.  Pouze takové cesty  zaručí klid a odpočinek při procházce zahradou nebo parkem.

5. Údržba skalky
Skalky a alpínky jsou krásným doplňkem našich zahrad. Tvoří výrazné, plastické a dominatní  prvky, které svým charakterem a  svou vyvážeností kamene, rostlin a někdy i vody v nás vyvolávají  zvláštní kombinaci pocitů a  obdiv.
Skalky jsou křehkým ekosystémem  vyžadujícím pravidelnou a citlivou údržbu.

6. Údržba jezírek, nádrží a vodních toků
Voda v zahradách a parcích je jeden z nejvýznamnějších estetických prvků vůbec. Fascinuje nás svou nehybností a zrcadlením, svým pohybem a dravostí a také svým proměnlivým hlasem. Voda nás fascinuje ve všech skupenstvích  v kapalné kypící životem, ledovým vyvolávajícím vážnost  a smrt až po mlžný opar vytvářející  romanticky doprovod nesoucí vůni krajinou.

7. Údržba Závlahy
Závlaha jako součást systému zahrady je častokrát v místech  kde je srážkový deficit  veliký,  nepostradatelná. Pro správné a bezchybné fungování je podstatná kontrola a údržba celého systému. Rádi provedeme kontrolu a případně údržbu  nebo rekonstrukci vaší závlahy.

8. Údržba  Skleníků a pařenišť
Skleníky, pařeniště a fóliovníky,  drobné zahradní stavby slouží převážně pro pěstování konzumních plodin a  pro duševní odpočinek .  Pěstujte zeleninu a bylinky s radostí a pro odpočinek. Nechte údržbu a rekonstrukci  těchto staveb na Nás.

9. Údržba pergol a treláží
Pergoly, treláže, loubí  jsou estetické a praktické doplňky zahrad. Slouží k popínání rostlin za účely estetiky  v místech kde není příliš místa pro pěstování jiných rostlin. Mají funkci zdravotně-hygienickou když stíní, ochlazují a zvlhčující prostory teras a zajišťuje soukromí.

10. Údržba dlažby
Dlažby a jiné zpevněné plochy nám výrazně usnadňuji pohyb a práci na zahradách i  veřejných  plochách. Dnes stále častěji a výrazněji  dlažby, palisády a schodiště tvoří také estetické a dominantní prvky a také mnohokrát  páteř  kompozice.  Tuto  estetickou funkci mohou plnit pouze za předpokladu  bezvadného stavu jinak nám kompozici naopak výrazně ničí.

11. Údržba oplocení a ohrad
Oplocení a ohrady jsou spíše funkční prvky které nám zajišťují soukromí a navozují pocit bezpečí a to nám pomáhá při vnímání kompozice jako celku. Naopak ale někdy zbytečně ohraničují a vyhraňují prostor pro naše vnímání při velikosti krajiny. Účel údržby je tedy pocit bezpečí a přitom začlenění prvku do krajiny tak aby byl lehce přehlédnutelný.

12. Údržba  vodních toků a nádrží
Vodní toky a nádrže jsou důležitou tepnou pro udržení  určitých biotopů a biodiverzity  v našem okolí.
Udržování těchto ploch v dobrém stavu nám zaručí dostatek užitkové vody a ochranu před přírodními živly.

13. Sanace skládek
Skládky a zakládky jsou častokrát problém, nejen ekologický ale i estetický. Začleňujeme proto vhodným způsobem ,výsadbou a orientací ostatních kompozičních prvků Jako jsou stromy, keře, valy, pergoly  skládky a zakládky do krajiny tak, aby co nejméně výrazné a splynuly s okolím, Mnohdy skládky po sanaci tvoří místa odpočinku nebo rekreačního vyžití.

14. Údržby a stavby kompostů
Komposty jsou nedílnou částí zahrady a místem  kde zpracováváme  zahradní odpady, recyklujeme je a vytváříme plnohodnotné komposty pro další pěstování rostlin. Zajišťujeme tak nezbytný koloběh živin.  Tvoříme komposty na míru a udržujeme je tak aby zpracování odpadů bylo co nejrychlejší a nejpohodlnější.

 

 

Údržba zahrad Benátky nad Jizerou údržba zeleně a trávníků

 

Zpřátelené weby:

Rychlá navigace

Údržba travnatých ploch

Údržba záhonů

Údržba stromů a keřů

Údržba zahrad

Praha | Liberec | Mladá Boleslav | Svijany | Sosnová | Levínská Olešnice | Chotětov | Husí Lhota | Nemyslovice | Kamenice | Hvozdnice | Tehovec |

stavební firma Klimatizace Chlazení KlimatizaceKlimatizace Úklidová firma Rekonstrukce bytu Chlazení a vytápění

Údržba zahrad Liberec, Mladá Boleslav, Praha.
Zahradnistredisko.cz | Copyright © 2016 - Zákaz kopírování obrázků a textů.
Vnitřní a venkovní rolety Liberec. Kvalitní Těhotenská móda a oblečení pro maminky. Údržba zahrad Benátky nad Jizerou