Formulář - dotazy | Kontakty | Zahradní architektura |
Úvodní strana - Města okresu Praha - Údržba zahrad Čelákovice údržba zeleně trávníků

Údržba zahrad Čelákovice údržba zeleně trávníků

Údržba zahrad Čelákovice, údržba zeleně trávníků Čelákovice

Údržba zahrad Čelákovice - údržba zeleně trávníků Čelákovice

Údržba zahrad Čelákovice údržba zeleně a trávníků Čelákovice a okolí

 

1. Údržba travnatých ploch: Čelákovice a okolí
Travnaté plochy v zahradách, jsou samostatně fungující  komplexní organizmus, který má tak jako my lidé spoustu potřeb a nároků na své prostředí a údržbu. Pro krásný a zdravě fungující trávník, je potřeba v průběhu jeho života  vyjít  vstříc těmto požadavkům a nárokům. Ve  zdravém trávníku se pak odráží veškerá krása kompozice na Vaší zahradě.

2.  Údržba záhonů:
Údržba záhonů v zahradách a parcích by měla být radost a potěšení.  Údržba záhonů by se neměla stát vaší noční můrou a neměla by ve vás při pouhém pohledu na záhon  vyvolávat  obavy a strach z pracnosti údržby. Pomůžeme i vám udělat z vašich záhonů místo radosti a potěšení.

3. Údržba stromů a keřů
Stromy a keře v zahradách a parcích jsou podstatou částí celé kompozice.  Dobrá volba druhů a odrůd je samotnou podstatou estetické funkce zeleně. Jejich údržba podtrhuje a dotváří jemné proměny estetických hodnot a tvoří kompozici dokonalou.

 4. Údržba cest a odpočívadel
Cesty jsou důležitou částí každé zahrady a parku. Doprovázejí  nás a spojují různé části zahrady a okolních krajinných prvků. Pouze cesty ve výborném stavu neruší pocity  a dojmy, které v nás vyvolává okolní kompozice.  Pouze takové cesty  zaručí klid a odpočinek při procházce zahradou nebo parkem.

5. Údržba skalky
Skalky a alpínky jsou krásným doplňkem našich zahrad. Tvoří výrazné, plastické a dominatní  prvky, které svým charakterem a  svou vyvážeností kamene, rostlin a někdy i vody v nás vyvolávají  zvláštní kombinaci pocitů a  obdiv.
Skalky jsou křehkým ekosystémem  vyžadujícím pravidelnou a citlivou údržbu.

6. Údržba jezírek, nádrží a vodních toků
Voda v zahradách a parcích je jeden z nejvýznamnějších estetických prvků vůbec. Fascinuje nás svou nehybností a zrcadlením, svým pohybem a dravostí a také svým proměnlivým hlasem. Voda nás fascinuje ve všech skupenstvích  v kapalné kypící životem, ledovým vyvolávajícím vážnost  a smrt až po mlžný opar vytvářející  romanticky doprovod nesoucí vůni krajinou.

7. Údržba Závlahy
Závlaha jako součást systému zahrady je častokrát v místech  kde je srážkový deficit  veliký,  nepostradatelná. Pro správné a bezchybné fungování je podstatná kontrola a údržba celého systému. Rádi provedeme kontrolu a případně údržbu  nebo rekonstrukci vaší závlahy.

8. Údržba  Skleníků a pařenišť
Skleníky, pařeniště a fóliovníky,  drobné zahradní stavby slouží převážně pro pěstování konzumních plodin a  pro duševní odpočinek .  Pěstujte zeleninu a bylinky s radostí a pro odpočinek. Nechte údržbu a rekonstrukci  těchto staveb na Nás.

9. Údržba pergol a treláží
Pergoly, treláže, loubí  jsou estetické a praktické doplňky zahrad. Slouží k popínání rostlin za účely estetiky  v místech kde není příliš místa pro pěstování jiných rostlin. Mají funkci zdravotně-hygienickou když stíní, ochlazují a zvlhčující prostory teras a zajišťuje soukromí.

10. Údržba dlažby
Dlažby a jiné zpevněné plochy nám výrazně usnadňuji pohyb a práci na zahradách i  veřejných  plochách. Dnes stále častěji a výrazněji  dlažby, palisády a schodiště tvoří také estetické a dominantní prvky a také mnohokrát  páteř  kompozice.  Tuto  estetickou funkci mohou plnit pouze za předpokladu  bezvadného stavu jinak nám kompozici naopak výrazně ničí.

11. Údržba oplocení a ohrad
Oplocení a ohrady jsou spíše funkční prvky které nám zajišťují soukromí a navozují pocit bezpečí a to nám pomáhá při vnímání kompozice jako celku. Naopak ale někdy zbytečně ohraničují a vyhraňují prostor pro naše vnímání při velikosti krajiny. Účel údržby je tedy pocit bezpečí a přitom začlenění prvku do krajiny tak aby byl lehce přehlédnutelný.

12. Údržba  vodních toků a nádrží
Vodní toky a nádrže jsou důležitou tepnou pro udržení  určitých biotopů a biodiverzity  v našem okolí.
Udržování těchto ploch v dobrém stavu nám zaručí dostatek užitkové vody a ochranu před přírodními živly.

13. Sanace skládek
Skládky a zakládky jsou častokrát problém, nejen ekologický ale i estetický. Začleňujeme proto vhodným způsobem ,výsadbou a orientací ostatních kompozičních prvků Jako jsou stromy, keře, valy, pergoly  skládky a zakládky do krajiny tak, aby co nejméně výrazné a splynuly s okolím, Mnohdy skládky po sanaci tvoří místa odpočinku nebo rekreačního vyžití.

14. Údržby a stavby kompostů
Komposty jsou nedílnou částí zahrady a místem  kde zpracováváme  zahradní odpady, recyklujeme je a vytváříme plnohodnotné komposty pro další pěstování rostlin. Zajišťujeme tak nezbytný koloběh živin.  Tvoříme komposty na míru a udržujeme je tak aby zpracování odpadů bylo co nejrychlejší a nejpohodlnější.

 

 

Údržba zahrad Čelákovice údržba zeleně a trávníků

 

Zpřátelené weby:

Rychlá navigace

Údržba travnatých ploch

Údržba záhonů

Údržba stromů a keřů

Údržba zahrad

Mladá Boleslav | Praha | Liberec | Rovensko pod Troskami | Stráž nad Nisou | Vlastibořice | Sedlec | Strenice | Loukov | Chýnice | Jenštejn | Klínec |

stavební firma Klimatizace Chlazení KlimatizaceKlimatizace Úklidová firma Rekonstrukce bytu Chlazení a vytápění

Údržba zahrad Liberec, Mladá Boleslav, Praha.
Zahradnistredisko.cz | Copyright © 2016 - Zákaz kopírování obrázků a textů.
Vnitřní a venkovní rolety Liberec. Kvalitní Těhotenská móda a oblečení pro maminky. Údržba zahrad Čelákovice